ВИДЕО: Голема тепачка во Аргентина

tepacka_argentina

Дуелот во Аргентина, помеѓу нисколигашите Депортиво Рока и Чиполети, прекинат е после ретко видена тепачка во која беа вклучени фудбалерите, навивачите, дури и полицијата. Поделени се 12 црвени картони, а натпревар мораше да биде прекинат.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *