ВИДЕО: Како Никола Тодоров реагираше на обвинувањата од Шекеринска (говор на тело)

nikola_todorov_govor_na_telo

На денешната седница на комисијата за здравство, ресорниот министер Никола Тодоров се најде „под жесток оган“ од опозициските пратеници. Тој одговараше и се бранеше на незгодните прашања поставени од пратеничката Радмила Шекеринска. Неговите сопартијци се обидуваа да ја спречат дебатата на темата тендер за фирмата Визарис МКД. Но министерот Тодоров се придржуваше до ветувањето што го даде пред паузата, дека ќе одговара на прашањата поставени во врска со спорниот тендер и новинарката и уредничка на ТВ Сител, Ивона Талевска.

Многумина сметаат дека таканаречениот „говор на телото“ дава одговори на многу прашања. Министерот Никола Тодоров се соочи со аргументите и тезите на Шекеринска, а еве како реагираше на нив.26 коментари на “ВИДЕО: Како Никола Тодоров реагираше на обвинувањата од Шекеринска (говор на тело)

 1. iv
  15/01/2014 at 20:25

  Kako ti mirisa rabotava ,be, Sanader ? Kako tvojata li e? Nekako nakaj tebe odam,sto mislis,a ? Pisi,cekam odgovor ! Nino .

 2. mile
  15/01/2014 at 20:43

  abe si napravivte i vie film ama aj neka vi bide…ke dojdat izbori i pak ke izgubite i ke cvicite posle barajki krivica vo site osven vo vas i partijata

  1. 555
   15/01/2014 at 21:32

   Uste eden vakov slucaj pa ce vidis koj ce cvici

  2. Zoran
   15/01/2014 at 21:40

   Mile zar ova koga go slusas i gledas ne ti e dovolno? Pa so drugo treba VMRO da napravi za da razberes nekoi raboti..

  3. митко
   15/01/2014 at 22:42

   Миле иди лајковачком пругом, ама не трескај зелени. И да добијат (така е кога гласаат луѓе како тебе со IQ не поголем од бројот на чевлите што ги носиш) погледни каде оди државата, во провалија , пропаст , алоооооооооооо…

  4. Mile
   15/01/2014 at 23:54

   Eh mile mile,se ima pocetok i kraj taka da onaa izreka od ljubco deka ke vladeete 101 godina ne ja zemajte zdravo za gotovo.sekoja vlast koga togas ke padne ,i komunitickata vlast vo mkd padna za 45 godini,taka da kaj i da e vmro ke padni od vaslt neka vladeat eve i uste eden mandat a potoa sto pravime,Koj jadese jadese,koj pieshe pieseh ke dojde kelnerot so smetkata,i seto toa nekoj debelo ke mora da go plati.<Malku podprasaj kade e sanader i pola negova vlada 101 godina zedno se osudeni hahah,ke ja vidime cesnosta vasha samo nekako mnogu na placki mi mirisa rabotata.PS posto ste mnogu golemi junaci vojvodi komiti i pred se makedoncishta si iamam dadeno edno vetuvanje go cekamvtoriot kongres koj treba da go odrzit vo Solun ,normalno posle osnovackiot od 1893 e togas ke vi simnam kapa i ke se zaclenam kaj vas .POZDRAV

   1. 17/01/2014 at 23:54

    Kako i da e na s emu ide krajot :)

  5. goko
   16/01/2014 at 02:15

   ke pobeduvaat se dodeka ima vakvi slepci kako tebe.

  6. [email protected]
   16/01/2014 at 10:08

   Mile,aj fati mei se za Mile:)

 3. slavce
  15/01/2014 at 20:54

  Kako dete koga ke se pokaka e ministerot AJDUK .

 4. 15/01/2014 at 21:08

  Како го седна како школарче
  Уаа лопови ајдуц арамии

  1. Marko
   15/01/2014 at 21:32

   Искрено ми се допадна видеото, но покрај ова барам ако може да се објави и одговорот на Министерот, бидејќи едните аргументи ги чувме, сакам само да видам што ќе каже во одбрана, ради споредба. Благодарам однапред

 5. Tose
  15/01/2014 at 21:36

  На времето во кино на кратење се филмот се викаше Уаааа Шнајдери. Тука имаме класично лоповче фатено на дело како краде народни пари. Епа Миле се додека имаме однос на бранење на криминалот на ткн “наши“ држава нема да имаме, ќе имаме фатаморгана. Тодоров знаел и е директно одговорен за незаконскиот тендер, за тоа треба да сноси последици како индивидуа. Опозицијата треба да биде во демократија коректор на власта, а не да се напаѓа истата о кога е во право во фазонот и вие така правевте. Најдобро е и за Никола Груевски да се ослободи од Тодоров и со тоа да покаже дека се дистанцира од неговото неубедливо лажење.

  1. Kav
   15/01/2014 at 22:42

   Во ова видео се слуша само Шекеринска која му укажува на Тодоров да не и упаѓа во говорот, бидејки и таа го ислушала и не му упаѓала додека тој зборувал. Ставете го и неговиот одговор па после да се коментира кој што кажал, и дали е некој крив или прав, а од видеото не може да се заклучи како што е погоре наведено“ВИДЕО: Како Никола Тодоров реагираше на обвинувањата од Шекеринска (говор на тело)”. Па тој ништо не кажа јасно да го слушнеме, од учтивост да не и упаѓа во збор само тивко даде некои коментари кои не се слушаат.

   1. Aleksandar
    16/01/2014 at 03:01

    Па затоа е и напишано ГОВОР НА ТЕЛО, а не споредување на одговори, т.е.слушање лаги. Се чувствува вината кај Тодоров, гризење на усните, тажниот и длабок поглед кон Шекеринска, па погледот надолу со покриени очи…тоа се анализира во статијава. Башка е тоа што излегуваат на виделина со ДОКУМЕНТИ некои работи. Дозволивме да станеме држава во која вакви хиени како Ивона, Латас, Миленко итн итн. да се богатат на народен товар, додека народот, веќе секој втор, живее со пари само за покривање на основни трошоци. За тоа ќе победите MILE, за да го репризираме Титаник?

 6. 555
  15/01/2014 at 21:44

  mileeeeeeeeeeeeeee kaj siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

 7. cincar
  15/01/2014 at 22:19

  И што покажува ова виде поточно? Кој од вас знае нешто за говорот на телото, неписмени новинари? Неговите реакции покаќуваат само дека ЈА СЛУША Радмила Шеќеринска. Да не требаше на мобилен да си игра за да биде „соодветен“ говорот на телото. И како што искоментирал некој погоре… убав, смирен говор… само каде е остатокот??? Одговрот на министерот фали, па да видиме каков бил „говорот на телото“ на госпоѓата Шеќеринска.

 8. kris tofer
  15/01/2014 at 22:20

  e mile milie dan si ti eden od onie koi se zamesani tuka pa sega branis sebe I tie sto pogresile netie li sram da taka kazuvcas sigurno na drugi izbori pak ce dobie vcmro ali poradi takvcite ko tebe koj od drvcoto nee gledaat sumata

 9. Natasa
  15/01/2014 at 22:22

  Нешто му се суши грлото на Тодоров, оттешко поголтнува.

 10. mila
  16/01/2014 at 12:43

  Denovive gi kupija glasovite na stecajcite, penzionerite ke skijaat besplastno so pokaceni penzii, pa i od niv glasovite se zemeni , a mozebi pred izbori ke resat deka sekojdnevno ke se vozat besplatno vo avtobus, a koga vo edna drzava odlucuva glasacko telo koe e sostaveno od vozrasni luge koi gledaat samo provladini televizii i na koi im e ispran umot, toa ti e ” nazdravje neka ni e ” .

 11. 16/01/2014 at 13:42

  Dali ke moze da se dade i snimkata sto vratil Ministerot!

  Pozdrav

 12. viki
  17/01/2014 at 05:57

  Ovde i slep i gluv bi sfatil za sto stanuva zbor , samo vie praznoglavite vmrovcinja ne gledate i nema sto da se pravi tuka PROST NAROD, SILNA DRZAVA za zal!!!
  Vie vmrovcite ste mnogubrojni ama praznoglavi, pa tie 2-3 sto vi se na celo “ve vodat” kako slepi ovci , a ostatokov em gledame em razbirame ama koj da kazi, koj da pisni – Grujo ke ni go skroj curno za dve minuti i rabotava izleze od site str Pero sardisan…
  Vie ste gi prosti i neznajte (ke se setite ama kasno), nie nema kako da si pomognime i poleka ama sigurno ke odime jabana site zaedno

  1. 17/01/2014 at 23:57

   Vo makedonija ima nova sportska disciplina……. Plivas vo dolgovi trcas po krediti a koga ke gi vides smetkite skokas od nervoza e toa e nasata idnina i povtorno narodov neka gi izbirat ovie dela :)

 13. 25/04/2014 at 13:58

  Bravo Sekerinska,kako molci i pogolta samo ne znae sto da kaze, ova treba da go vidi narodot a ne samo gi davaat na site koga se na bina,koga se nogu jaki ,koga gi napagaat sdsm ,a tuka kako mlada nevesta dremi.SDSM SAMO NAPRED SO POBEDA A OVIE SITE STO POGOLTAAAT SAMO ZAD RESETKI

 14. Bitolcanec od Bitola
  25/04/2014 at 23:26

  Todorov odi be coek do kaj Zaev i olesni si ja dusata.

 15. Nikola Sekerinovski
  26/10/2015 at 16:41

  Čeda Makedonski!
  Vo ovaa država vo izminative nekolku godini se nekoj na nekogo mu ja zatnuva ustata, sade mita i korupcii, ubistva izbeglici, krizi , poplavi, pozari, Harpovi, cia, bia, soros, obami i druge pi**e materine (neka mi prosti redakcijava na poslednite dva zbora). Makedonizmot, i slobodata na ovoj narod odamna e izumrena, izumrena e zatoa što sloga kuka gradi ama kaj nastoa nekako teško odi. Od sekogas imalo i ke ima i špiuni i kodoši i majtapćii i seirdzii. Edni se za ednite a drugi za drugite i taka veke so godini unazad se prepukuete i mrazite dodeka stradate, dodeka vo frižider imate 24 tegla so ajvari, dzemovi, tursii, 300g salama 250g kaskaval, 6 jajca, margarin kocka kristal, nadvor parkiran 101 ili yugo krpen prozori ne se zatvaraat ili kola uvezena od bugarija za 2000 e nema vrska kreditce pa catal niz grad ke ja otplakam doživotno. Isto kako vo Tursko! Kmetot o site okolu nego imaat kolku stana i koli ima nikola kolku sekerinska? Sekoja večer jadat sendvic? Mačkaat ajvari i dzemovi? Slepi sme Makedoncinja zadoeni sme so nivnata ideoligija i so nivnata igra se dodeka ne izlezeme od nasite čauri i od nivnata ezoterija ke stradame i postoime za veki i vekovi Amin. Da zivee Makedonija!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *