Заев казнет колку што побара Груевски: 50.000 евра за клевета!

gruevski-zaev

Лидерот на СДСМ Зоран Заев е виновен за клевета на премиерот Никола Груевски и треба да му плати на премиерот 50.000 евра оштета за клевета, соопшти пред малку судијката Весна Калковска.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *