Сексипилната Поклонскаја, обвинителка на Крим: Мојата убавина не е важна, тука се гине! Снајперистите од Мајдан дојдоа и на Крим

natalija

Новата јавна обвинителка на Крим Наталија Поклонскаја, која според многумина е најсекси обвинителка на светот, во интервју за српскиот Курир зборува за резултатите од истрагата за пукањето пред два дена пред воената база во Симферопољ, кога загинаа еден украински и еден руски војник, а двајца беа повредени.

-Според податоците кои ги имаме, постои голема можност на украинските и на проруските трупи да пукале снајперистите од Мајдан- вели Поклонскаја.

Таа во интервјуто ја коментира и популарноста на социјалните мрежи која и ја донесоа провокативните фотографии.

-Немам профил на ниту една социјална мрежа и не знам како моите фотографии дошле таму. Навистина не можам да разберам, тука се гине и јас не можам да размислувам за убавината. Не е важно дали сум убава, важно е дека јас сум државен обвинител на Крим. А кога зборуваме за убавината, треба да се знае дека убавината ќе го спаси светот- објаснува Поклонскаја.

natalija4

natalija

nat1Еден коментар на “Сексипилната Поклонскаја, обвинителка на Крим: Мојата убавина не е важна, тука се гине! Снајперистите од Мајдан дојдоа и на Крим

  1. Mite
    20/03/2014 at 20:26

    Lajkot ke go izrazam so zboрови “Mi se dopadja”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *