Хроника

Татко ранил син во Гостивар

Гостиварецот А.С. (1960) утринава се скарал за пари со неговиот син, зависник, па извадил пиштил и почнал да пука кон Б.С. (1984). Неколку оловни зрна го погодиле Б.С. во левата…

Во сообраќајка кај Групчин, загина 40-годишен тетовец

Во тешка сообраќајна несреќа, која се случила околу 8 часот утрово близу патарината Групчин, загина еден тетовец. Како што потоа извести навивачката група „Војводи“ на својата fејсбук-страница, станува збор за…

Камион излетал од патот Росоман-Прилеп, тројца повредени

Три лица се повредени во сообраќајна несреќа на патот Росоман-Прилеп, потврдуваат од Службата за итна медицинска помош при Здравствениот дом во Кавадарци. -Според првичните информации кои ги имаме, камион излетал…

Црна хроника на метрополата

Автомобил марка опел астра вчера утрината влетал во супермаркет на булеварот „Македонско косовска бригада“ во скопската населба „Топаанско поле“ и завршил во рафтовите, но по пат закачил осум лица. Исходот…

ТВ 24: Малолетник убиен на влезот од Матка

Седумнасетгодишно момче попладнево е убиено на влезот во селото Матка, јавува Телевизија 24. Како што информираат од полицијата, попладнево околу 15 часот се случила меѓусебна тепачка меѓу две момчиња. Едно…

Внук си ја убил бабата во Прилеп

Вчеравечер на улицата „Борка Медаро“ во Прилеп, триесетгодишниот М.М. ја убил баба си во нејзината сопствена куќа. Внукот влегол во спалната соба каде спиела неговата баба и со перница се…

24-годишен возач од Виница загина во судир

24-годишниот Д.С. од Виница загина во тешка сообраќајна несреќа штo се случи во близина на бензинската пумпа на улицата “Тодосија Паунов“ во Кочани. Страотниот судир помеѓу патничките возила “голф“ и…

Триесетдневен притвор за осомничениот за кражбата во Тутунска банка

Триесет дена притвор и кривична пријава заработи осмничениот Бобан С. за грабежот во НЛБ банка соопшти министертсвото за внатрешни работи. МВР обелоденени дека кражбата била извршена во неколу дена. Но…