Хроника

Сезонски работник во „Жито“-Прилеп починал откако му се слошило, паднал од приколка а врз него паднала вреќа со жито

Вчера околу 15,15 часот во Прилеп, во фабриката „Жито“-Прилеп, при истовар на жито од товарно моторно возило, на сезонскиот работник М.И.(45) од Прилеп, му се слошило, паднал од приколката, а врз…

Скопјанка од климатизирана просторија излегла да повика такси и починала

Жена на возраст од 47 години почина во Скопје како последица од топлото време и високите температури. Од Скопската Брза помош информираат дека жената заедно со своја колешка, од климатизирана…

Ја сечел со скалпел и ја силувал

Триесет и две годишна тетовка пријавила дека била силувана во продавница. Завчера вечерта во 22.30 часот, на улицата Илинденска во Тетово, пред продавницата за овошје, побарала запалка од вработениот Б.Ф.(31) за…

Трагедија кај Стоби: Возило излета од коловозот и се преврте, возачот загина на самото место

Синоќа околу 19,00 часот, на регионалниот пат Градско-Неготино, кај локалитетот „Стоби“, се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно возило „КИА“, управувано од С.П.(47) од с.Црвени Брегови-Неготино, излетало од коловозот…

Голема трагедија во Глумово, убиени омилен човек, неговиот син и внукот

олема трагедија се случи утринава околу 10 часот во скопското село Глумово. Жртва на трагедијата е Авдиљ Сулејмани, човек омилен во селото, кого сите го знаат, секогаш насмеан, работлив занаетчија.…