Магазин

Скопје ќе шизи во Епицентар во петок на германскиот техно диџеј Monoloc

Во петок на 20-ти јануари во клубот Епицентар гостува светски познатиот продуцент и диџеј, Monoloc кој доаѓа од Франкфурт, Германија. Љубителите на градските забави ќе имаат можност да го почувствуваат…

Кандидата го јаде вашиот организам, а еве како да ја уништите

Поради некои околности, како земањето на антибиотици, природната рамнотежа на бактериите се нарушува и тие можат да се претворат во агресивен облик. Таквите бактерии предизвикуваа низа здравствени проблеми. Модерниот стил…

Адријана Лима потполно гола: Никогаш поубава и по сексапилна

Потполно неочекувано сексапилната Лима ги почасти своите фанови со фотографија на која има над 100.000 лајкови на нејзиниот инстаграм профил. Секако дека фотографијата само за неколку секунди го заобиколи светот,…

Меланија доаѓа во Белата куќа под еден услов: Една соба мора да има посебна намена!

Иако сè уште официјално не се вселила во Белата куќа Меланија Трамп има големи планови, судејќи според зборовите на нејзината шминкерка Никол Брил. Меланија планира една цела соба да ја…

„Филмот е мртов“: Мартин Скорсезе вели – помладите генерации едноставно не разбираат

Kанцеларијатa на Мартин Скорсезе на Менхетен, што се наоѓа на неколку блокови северозападно од силно обезбедуваната Трамп кула, најверојатно е најголемиот бастион на почитта за филмската уметност на лицето на…

Даниел Кајмакоски ќе стане татко во февруари и ја отвори вратата на својот стан

Македонскиот пејач Даниел Кајмакоски е двоен победник на музичките натпревари. Прво се прослави во „Икс фактор Адриа“, а потоа триумфираше и во „Твоето лице звучи познато“. Неодамна се дозна дека…