Магазин

(ВИДЕО) „Despacito“ ги урна рекордите: Најслушана песна досега на стриминг сервисите

Хитот „Despacito“ ја споулаве целата планета и го престигна рекордерот Џастин Бибер на стриминг сервисите. Прочуената песна „Despacito“ на порториканскиот пејач Луис Фонси (39) стана хит во целиот свет, и…

Трамп и жените: Забелешката во Париз предизвика нови дискусии

Доналд Трамп го повтори делото: на средбата со Макрон во Париз тој на сопругата на францускиот претседател ѝ упати неумесна забелешка. Сцена позната од државни посети: американскиот претседател Доналд Трамп…

Сопругата на полскиот претседател го избегна ракувањето со Трамп

Сопругата на полскиот претседател Анджеј Дуда, Агата, стана хит на социјалните мрежи, откако го избегна ракувањето со американскиот претседател Доналд Трамп. Додека се поздравуваа двајцата претседатели, првата дама на полска…

Кожувчанка отвори нов „ланчбар“ во центарот на Скопје – Центар Бар е новото место за одлично македонско точено пиво

Вчера во срцето на Скопје беше отворен нов ЦЕНТАР БАР кој се наоѓа на ул. Димитрие Чуповски, веднаш до Стопанската комора на Македонија, односно поранешното место на Мекдоналдс. Инвестицијата на…

(ВИДЕО) Нивната снимка расплака многумина, а докажува само едно, љубовта е посилна од сите препреки

Петра и Матија Мујкиќ од Копривница неодамна се заколнаа на вечна љубов пред своите најблиски, а нивната среќа ја овековечи студио  DaVu Weddings, пишува Slobodna Dalmacija. Матија после тешка несреќа минатата година…

Досадниот протокол го претворила во вистинска забава,гласно се смеела и лудо се забавувала: Кејт никогаш не изгледала подобро!

Парадата за Денот на Кралицата обично е полна со протокол и е сериозна, но овој пат Кејт се забавувала како никогаш во својот живот. За време на возењето во кочија…

Марија 7 години не ја отстранувала шминката од лицето! Се одлучи тоа да го направи пред камери!

Марија има 19 години и на прв поглед изгледа како сите останати девојки. Меѓутоа таа со години го криела своето вистинско лице. Зад шминката, накитот и облеката Марија до неодамна…