Спорт

ТВ 24:Суперкуп: Познати личности и фудбалски фанови нудат престој за странските навивачи

Желбата за поголем профит на угостителите го наруши имиџот на земјава. Високите цени за сместување и откажувањето на резервации за поголем профит, на неколку недели до одржувањето на Суперкупот, веќе…

Зверев кон Федерер: Можеше да бидеш пољубезен и да ми дозволеше да освојам уште некој поен

Најуспешниот тенисер на сите времиња, Роџер Федерер, го освои својот деветти пехар на АТП турнирот во Хале. Швајцарскиот ас во денешното финале со убедливи 2-0 (6-1, 6-3) го совлада младиот…

Премиерот Заев на средба со ракометарите: Секоја чест, вашиот успех е мотив Владата силно да го поддржи спортот

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска се сретна со ракометарите на Вардар кои го освоија првото место во Лигата на шампиони, со раководството на клубот, како и…

Меси осуден на затворска казна од 21 месец

Врховниот суд на Шпанија ја потврди одлуката на Судот во Барселона дека фудбалерот Лионел Меси треба да одлежи казна од 21 месеци затвор за даночно затајување, пренесуваат шпанските медиуми. Одбиена…

Бил Гејтс: Фондацијата на Роџер Федерер има импресивна организација

Преку својата официјална веб страна, коосновачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, зборуваше за неговото искуство од саботниот тениски натпревар во Сиетл, посветен на Африка, каде настапи со Роџер Федерер, Џон Изнер…