Видеа

(ВИДЕО) Кога партијата ќе вработи професор на ваше место, се реагира како Амела Бегиќ

Професорка на Универзитетот во Тузла Амела Бегиќ, на прес конференција на премиерот на Кантон Тузла Бего Гутиќ кој на тематската конференција зборуваше за состојбата во универзиотот, му ги ,„плесна“ в…

(ВИДЕО) Деца влетаа во кадар додека таткото во живо се јавуваше за Би-Би-Си

Би-Би-Си радио објави симпатично видео, во кое политичкиот аналитичар Роберт кели се јавуваше во живо за Би-Би-Си од својата домашна канцеларија, кога влезе и неговата четиригодишна ќерка. Таа танцувајќи влезе…

(ВИДЕО) Ја запроси девојката во ресторан пред 200 луѓe, a потоа се случи нешто страшно

Момче полно со ентузијазам влезе во ресторанот во кој неговата девојка беше заедно со нејзината другарка, а заедно со него во ресторанот влезе и професионален, платен виолинист. Тој потоа клекна…

(ВИДЕО) Телохранителот на Трамп имал лажни раце, неговите биле подготвени за пукање

Над 13 илјади полицајци, ФБИ агенти, тајни агенти и припадници на Националната гарда  ги обезбедуваа настаните во Вашингтон за време на инаугурацијата на Доналд Трамп. Посетителите коишто добијат билети за инаигурацијата…

(ВИДЕО)Брачен пар ги посвоил децата на сосетката која починала од рак, а потоа следува вистинско изненадување

Одри, самохрана мајка на три деца, морала  да оди во болница за да направи некои тестови. Таа побарала од  нејзината сосетка Тиша , мајка на пет деца,  дали нејзините три…

(ВИДЕО)Филип Петровски со смртни закани кон Саше Ивановски и Маријан Стаменковски

Филип Петровски, директор на Државниот архив, попладневно преку видео снимено во неговата службена канцеларија суптилно им се закани со убиство на уредниците на порталите Мактел мк. и Доказ мк., Саше…