Видеа

(ВИДЕО) Нуркач имаше среќа да избега од кафез во кој влезе големата бела ајкула

Ова е застрашувачкиот момент кога големата бела ајкула влезе во кафез со нуркач. На снимката, направена во близина на брегот на Мексико, покажува како двајца мажи на брод намамуваат со…

(ВИДЕО) Емотивното обраќање на Катерина Тикова, текстилна работничка од Штип, на Конгресот на СДСМ

Во продолжение ви го пренесуваме вчерашното обраќање на Катерина Тикова, текстилна работничка од Штип на Конгресот на СДСМ. Таа зборуваше за лошите услови за работа и ниските плати во конфекциите…

(ВИДЕО) Револуциите денеска се прават со гласање, не на стар начин. Заокружуваш и менуваш

Сенад Хаџифејзовиќ, новинар, со порака за гласачите во БиХ за престојните локални избори: Револуцијата денес се прави со гласање! Млади, излезете масовно и гласајте! Немате никакво оружје во рацете, освен…

(ВИДЕО) Документарец: ВМРО-ДПМНЕ една од најбогатите партии во Европа

Владеачката партија ВМРО-ДПМНЕ поседува 93 имотни листови во кои е запишана вкупна површина поголема од 33.000 метри квадратни. Ова ја прави партијата една од најбогатите и најимотните партии во Европа,…

(ВИДЕО)Копија на Белата куќа во Косово – погледнете како изгледа

Вкупно 16 антички столба, дури четири застави на Албанија, Косово, Швајцарија и САД, позлатен мебел, мермерни скулптури грчко-римски богови и владетели, скапоцени автомобили, па дури и насликани детали од сикстинска…

ВИДЕО: Запознајте ги нашите Мина и Александра – жирито во „Пинкови ѕвездички“ веќе ги запомни

По Трајче, Мартија, Елена и Антониа кои изминатите сезони од шоуто „Пинкови ѕвездички“ потврдија дека во Македонија има многу талнти, особено во делот на музика, на сцената се појавија Мина…