Видеа

Мишел Обама одлично се снајде во улогата на помошник водителка во шоуто на Елен Деџенерис

Мишел Обама се појави како помошник водителка во шоуто на Елен Деџенерис во вторникот и откри некои детали за првото семејство на Америка додека се подготвуваат да ја напуштат Белата…

(ВИДЕО) Хилари Клинтон колабира по комеморацијата за 9/11

Еден корисник на Твитер, кој бил присутен на меморијалната церемонија на настаните од 9/11, снимил видео кое покажува како демократскиот претседателски кандидат Хилари Клинтон колабира чекајќи ја нејзината автомобилска поворка.…

(ВИДЕО)Професор се обложил со студент: Ако ја погодиш кантата на другата страна од амфитеатарот, сите поминавте!

Студент од Охајо стана интернет ѕвезда, откако се обложи и го доби облогот со професор, кој вети дека ќе ги пушти сите студенти на неговиот испит. Необичниот настан се случил…

(ВИДЕО) Снимка од паднатиот авион кај селото Кожле

Телевизија Нова објави снимка од местото каде попладнево падна авионот од марка „Пајпер“. На снимките може да се видат остатоците од авионот кој се урна кај селото Кожле. Шестмина патници и членови на екипажот…

(ВИДЕО) Возачот на Путин загина во страшна сообраќајка

Во страшна сообраќајна несреќа загина возачот на рускиот претседател, Владимир Путин, со 40-годишно искуство. Веќе се појави и снимка од несреќата, која се случила на Авенијата Кутузовски. Сообраќајката ја предизвикал…

Куче одби да го напушти ковчегот на сопственикот кој загина во силниот земјотрес во Италија

Кокер шпаниел, кој одби да го напушти ковчегот на мртвиот сопственик, му покажа на светот што значи лојалност. За време на масовниот погреб на дел од жртвите во катастрофалниот земјотрес…

(ВИДЕО) Земјотрес за време на одбојкарски натпревар, играчите се разбегаа на сите страни

Погледнете ја снимката од натпреварот помеѓу екипите на Ал Араби и на Ал Џезеира во азискиот клупски куп во одбојка. За време на натпреварот имаше земјотрес па играчите започнаа да…