Видеа

(ВИДЕО) Авиони, камиони, силикони: Северина ја претстави новата песна

Музичкиот спот за песната „Силикони“ за Северина, конечно ја здогледа светлината на денот. 43-годишната пејачка Северина, српската раперка Сајси МС и легендарната актерка Сека Саблиќ во спотот работат во „погонот“…

(ВИДЕО) Памук кале во Македонија- Беловодица кај Прилеп хит дестинација оваa лето

Езерцето со тиркизна боја, сместено во напуштениот рудник за мермер над селото Беловодица кај Прилеп е вистинска хит дестинација ова лето, објави ТВ Нова. Стотици посетители секој ден тука наоѓаат…

(ВИДЕО)Марко Бошњак победник на „Ѕвездичките на Пинк“, нашата Мартија на второ место

Чудото од дете, момчето кое безброј пати со својот глас разбуди најубав емоции кај публиката во регионот Марко Бошњак од Прозор- Рама  , Босна и Херцеговина е победникот на втората…

Публиката од Балканот го прогласи Горан Кукиќ за најдобар во „Никад није касно“

Струмичанецот Горан Кукиќ е победник според СМС гласовите од публиката во вечерашното финале на балканското ТВ шоу „Никад није касно“ на Гранд продукцијата. Горан публиката ја освои со интерпретацијата на познатиот…

(ВИДЕО)Борис Џонсон исвиркан пред својата куќа во Лондон

Доскорешниот градоначалник на Лондон, Борис Џонсон, кој ја предводеше кампањата за напуштање на ЕУ, беше исвиркан од голема група лондончани кога излегуваше од својата куќа. Насобраните демонстранти, сите противници на…