Видеа

(ВИДЕО) Возачот на Путин загина во страшна сообраќајка

Во страшна сообраќајна несреќа загина возачот на рускиот претседател, Владимир Путин, со 40-годишно искуство. Веќе се појави и снимка од несреќата, која се случила на Авенијата Кутузовски. Сообраќајката ја предизвикал…

Куче одби да го напушти ковчегот на сопственикот кој загина во силниот земјотрес во Италија

Кокер шпаниел, кој одби да го напушти ковчегот на мртвиот сопственик, му покажа на светот што значи лојалност. За време на масовниот погреб на дел од жртвите во катастрофалниот земјотрес…

(ВИДЕО) Земјотрес за време на одбојкарски натпревар, играчите се разбегаа на сите страни

Погледнете ја снимката од натпреварот помеѓу екипите на Ал Араби и на Ал Џезеира во азискиот клупски куп во одбојка. За време на натпреварот имаше земјотрес па играчите започнаа да…

(ВИДЕО) Владиката Петар приведен во Мелбурн?!

Надлежниот митрополит на Австралиско-новозеландската епархија, Владиката Петар утрово бил приведен и однесен во полицијата во Мелбурн на информативен разговор, објави интернет порталот „Фаланга“ од Австралија. Двајца детективни од оделот за…

(ВИДЕО)Професорите Трендафилов и Милевски и директорот на УХМР, Ромевски, во „Ноќен експрес“ за поплавите

Кој сноси одговорност и дали штетите од поплавата во подножјето на Скопска Црна Гора, експерти кои гостуваа во последното издание на Ноќен Експрес – Канал 77, се децидни: Да, можеше,…

(Видео) Заев им помага на граѓаните од погодените подрачја

Денеска продолжуваат активностите на СДСМ за помош на граѓаните од погодените подрачја на коишто им е најпотребна. Претседателот Зоран Заев, на терен, директно ги предводи активностите за помош на граѓаните…