Видеа

ВИДЕО: Разигран бодибилдер

Во Русија луѓе сакаат да внесат некои иновации во веќе воспоставената традиција, така што овој бодибилдер реши да одигра нешто на натпреварот. Бодибилдерите, благодарение на Вадим Скорњаков, веќе не треба…

ВИДЕО: Асмир Беговиќ постигна гол од својот шеснаесетник

Голманот на Стоук, Асмир Беговиќ, постигна бизарен гол уште во 14 секунда од натпреварот против Саутемптон. Репрезентативецот на Босна, на самиот почеток на натпреварот од својот шеснаесетник силно ја шутна…

ЛајТме (ВИДЕО): Ховит зеде залет

Во новата епизода на лајТме, што се емитува на порталот „Алмакос“, ќе гледате: Почитувани љубители, вие што имате вкус не оставате лајТме да не го видите. Во оваа епизода ќе…

(ВИДЕО) Момче од 5 години се сеќава на претходниот живот – интересен феномен или пак нешто друго

Јавноста беше шокирана од еден интересен феномен – приказната за момчето Камерон Меквајли кој има 5 години и живее со неговата мајка и постариот брат. Интересно е тоа што Камерон…

(ВИДЕО) Шекеринска: Кажете ми господине Груевски каква е оваа ДПМНЕ математика – имал една фирма, продал две, а денеска е сопственик на четири

На денешните пратенички прашања во Собраните на Република Македонија, пратеничката Радмила Шекеринска од СДСМ до премиерот постави две пратенечки прашања поврзани со братучедот на премиерот, Саш Мијалков. „Семејниот имот на…