Лиса Шаќири: Дода јавно да се извини, ние одамна одлучивме каква држава сакаме

liza_shakiri

Да ја потсетам госпоѓата Дода дека во Македонија никој не гласал за неа и затоа нема право да зборува во име на Албанците во Македонија, реагира Лиса Баута Шаќири на Фејсбук откако албанската пратеничка Месила Дода пред неколку дена во Дебар кажа дека „Македонија не постои, дека е стара албанска покраина и се вика Илирида“.

„Исто така, сакам да ја известам дека ние веќе одамна сме одлучиле каква држава сакаме, и дека нејзината реторика е страшно дебилна, поготово во време на политичка и меѓуетничка криза. Ја повикувам јавно да се извини за овој дипломатски скандал! Јас се оградувам од нејзината изјава и очекувам истото да го направат и сите лидери на албанските партии во Македонија“, вели Лиса, правник и сопруга на пејачот Бени Шаќири.Еден коментар на “Лиса Шаќири: Дода јавно да се извини, ние одамна одлучивме каква држава сакаме

  1. Bojan Arsov
    18/03/2017 at 16:42

    BRAVO.
    Da ne dozvolime da bideme topovsko meso, pioncinja vo igrite na takanarerenite lideri koi vrz zrtvite na obicnite luge gradat karieri ili pari. Ova vazi i za Makedoncite i za Albancite. Site sakame sreken zivot, bez razlika na vera i religija, a nekoi se spremni da ni go napravat pekol, samo za da dobijat pari i mok.
    Sekoj neka si se prepoznae kade e.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *