Маж пронајден мртов во својот дом

policija2

Педесет и три годишниот Н.Б. од селото Градец, општина Врапчиште вчера околу 12 часот бил пронајден мртов во сопствената куќа каде живеел сам.

Според полициските информации, починатиот маж го пронашле соседи по што повикана била полицијата. Смртта е констатирана од лекар, а по наредба на Јавен обвинителот телото е предадено на обдукција.

Анализата од истата велат дека станува збор за прирордна смрт. Полициски екипи извршиле увид на местото на настанот.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *