Најмалку 35 загинати во ноќен клуб во Истанбул

noken_klub

Најмалку 35 луѓе се мртви и 40 се повредени во ноќен клуб во Истанбул откако напаѓач облечен како Дедо Мраз влегол и пукал во гостите, јавуваат турските телевизии, повикувајќи се на изјава на истанбулскиот градоначалник.

Нападот се случил неколку минути по полноќ во познатиот ноќен клуб Реина во областа Бешикташ во европскиот дел на Истанбул на брегот на Босфор. Во клубот имало новогодишна забава.

САКАМДАКАЖАМLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *