Напади со киселина во Лондон, уапсено едно осомничено лице

london_moped

Британската полиција уапсила еден тинејџер по серијата напади со киселина во североисточен Лондон при кои најмалку едно лице било сериозно повредено. Според полицијата, нападите започнале доцна синоќа. Две момчиња на мопед фрлиле киселина на друг возач на мопед и потоа му го украле возилото. Четири слични напади биле спроведени во наредните 90 минути. Полицијата соопшти дека инцидентите се поврзани.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *