Осомничените за нападот врз Села ќе одговараат за Обид за убиство

bitanga

Кривичниот суд доцна синоќа им определил по 30 дена притвор за синот и таткото осомничени за обид за убиство на пратеникот Зијадин Села. Тие се однесени во истражен затвор.

Основното јавно обвинителство вчера ја преиначи одлуката за Кире Георгиевски и неговиот татко. Наместо за учество во толпа, како што се товареа претходно, ќе одговараат за Обид за убиство.

Извор: телмаLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *