Петмина убиени и осум ранети во напад на аеродромот во Флорида

florida

Воружено лице уби 5 луѓе на аеродром во Флорида пред да биде фатен од полицијата.

 

Локалната полиција преку Твитер соопшти дека при стрелбата на меѓународниот аеродром Форт Лаудерлдејл -Холивуд биле ранети 8 лица.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *