СЈО поднело обвинение за случајот „Транспортер“

taleski

Обвинителен акт за случајот „Транспортер“ поднело Специјалното јавно обвинителство (СЈО), во кој првоосомничен и сега првообвинет е актуелниот градоначалник на Битола Владимир Талески, пренесуваат медиумите повикувајќи се на извори од СЈО. Специјалното обвинителство го товари Талески за злоупотреба со превоз на ученици во Битола во вредност од 360 илјади евра. Случајот беше отворен на 14 април минатата година, а покрај Талески осомничени се уште 22 лица.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *