Сопругата на полскиот претседател го избегна ракувањето со Трамп

agata_tramp3

Сопругата на полскиот претседател Анджеј Дуда, Агата, стана хит на социјалните мрежи, откако го избегна ракувањето со американскиот претседател Доналд Трамп.

agata_tramp1

Додека се поздравуваа двајцата претседатели, првата дама на полска енергично тргна кон Трамп, па го одмина и се поздрави со Меланија, а Трамп остана со празни раце.

agata_tramp2Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *