ТВ 24: Доцна вечерва Заев се сретна со Ахмети

ali

Заев и Ахмети доцна вечерва имаа средба во седиштето на СДМС. Извори од СДСМ брифираат дека двајцата лидери барале начин како да се придвижат работите за свикување на Собранието. Во таа насока утре Заев ќе има средби и со Беса. сепак, за утре не се очекува да биде свикано Собранието, но очекувањата се дека тоа би можело да се случи до петок. Според извори на телевизја 24, од Трајко Вељаноски партиите ќе бараат да ја свика конститутивната седница која беше прекината.

На средбата се разговарало и за името на идниот претседател на Собранието, но тоа сеуште не е договорено и се бара.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *