(ВИДЕО) Феноменален гол на Мемфис Депај

memfis_depaj

На Мемфис Депај му требаа само неколку недели за да се адаптира во Лион.

Откако направи трансфер од соништата во Манчестер Јунајтед, каде што не се снајде баш најдобро, беше продаден на Лион за сума од 18 милиони евра.

Во победата на неговата екипа против Тулуз со 4:0, постигна два гола, но највпечатлив му беше оној за конечните 4:0, кога од половина терен го совлада гостинскиот голман.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *