(ВИДЕО) Стравична снимка од падот на авионот во Малта

avion_nesreka

На социјалните мрежи се појави снимка од падот на авионот на Малта, во кој загинаа пет лица, француски државјани.

Се уште не се знае причината за падот на авионот, а владата на Малта соопшти дека летот бил усмерен кон либискиот град Мисурати. Загинатите се француски цариници, кои биле во акција на надгледување на движењето на мигрантите.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *