ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Заборавете на телефоните додека возите!

devojki

Една девојка загина, а нејзината другарка е тешко повредена, кога снимајќи се во живо на Фејсбук удриле во ѕид при брзина од 180км/ч

Една девојка загина, а нејзината другарка е тешко повредена, кога снимајќи се во живо на Фејсбук удриле во акустичен ѕид при брзина од 180км/ч. Телефонот продолжил да снима и пренесува…

Како наведува „Мирор“, до несреќата дошло во близина на градот Билина, Чешка.

crash-death1

Во незгодата настрадала Никол Барабасова, додека нејзината другарка е на интензивна нега и лекарите се борат за нејзиниот живот.

Девојките возеле автомобил марка Volkswagen „Буба“, а еве како тоа изгледало:

ПовеќеLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *